Taniec

 

Lekcje tańca brzucha

DSCF4210

Taniec brzucha pasuje kobietom w każdym wieku i rodzaju. Żadne wcześniejsze doświadczenie taneczne nie jest konieczne. Grupa może być bardzo zróżnicowana. Taniec brzucha wydobywa w nas zmysłowe, naturalne, tajemnicze i urocze cechy. Ruchy niosą głębokie duchowe znaczenie i właściwości lecznicze. Kobiety, które celebrują tę sztukę, rozwijają poczucie własnej wartości, łamią stereotypy i zwiększają pewność siebie.

Pomimo nazwy Taniec Brzucha angażuje całe ciało. Wpływa korzystnie na narządy wewnętrzne, zwłaszcza na jelita i organy kobiece. Wspomaga mięśnie kręgosłupa, miednicy i brzucha. Widocznie kształtuje talię, dodaje elegancji i elastyczności naszym ruchom. To także wyzwala dużo szczęścia.

 

Kod ubioru: Mocny top, legginsy, szeroki szalik lub przewiewna spódnica na biodra. Orientalna biżuteria i makijaż są również mile widziane.

IMG-20150514-WA0004

 

Chakra Belly Dance - Nowoczesna duchowość

7 spotkań dla kobiet

Dołącz do naszego plemienia i zatańcz swoją kobiecość poprzez swoje duchowe ja.
Taniec brzucha wydobywa w nas zmysłowe, naturalne i tajemnicze cechy. Ruchy niosą głębokie duchowe znaczenie, gdy przywołują prawdziwe ruchy przebudzenia Kundalini. Taniec brzucha ma głębokie korzenie w najstarszych tradycjach duchowych, takich jak Egipt i Indie. Każda klasa wydobywa i zwiększa energię w każdej z czakr. Może przynieść Ci wspaniałe doświadczenie radości, piękna, przyjemnych zmysłowych wibracji we wszystkich ciałach i zwiększenie pewności siebie.
Przede wszystkim musimy czuć się komfortowo z naszymi własnymi ciałami, aby móc wyrazić naszego ducha w sposób gruntowny i pewny siebie. Poznasz podstawy tego pięknego tańca (biodrowe krople i kopnięcia, ósemki, shimmies, wężowe ruchy i więcej)

Muladhara - ogień, baza, seksualność, przetrwanie (kwestia pieniędzy). Uziemienie, zakorzenienie w miednicy, nogach, stopach, joni. Szczęśliwe plemienne trzęsie, modne krople i kopnięcia, dzikość. Witając Kundalini.
Svadhistana - boska seksualność, emocjonalność, kreatywność, relacje. Przebudzenie miednicy, brzucha i macicy. Eights, fale, koła, głębokie, długie oddechy.
Manipura - samoocena, odwaga, wewnętrzna królowa, zdrowe granice, wolność. Ruchy brzucha, oddech ognia, trening talii, koła, łuk kręgosłupa.
Anahata - Miłość, współczucie, uczucia. Dawanie i przyjmowanie, macierzyństwo. Otwieranie skrzyń, ramion, ramion, piersi, ćwiczeń żebra, tańczenie z serca.
Vishuddha - komunikacja, ekspresja, wybór. Trening ramion, szyi i głowy, wyrażanie siebie podczas tańca.
Ajna - intuicja i mądrość. Zawstydzony transem taniec, uczucie do głębi siebie. Tańczcie razem, budując zaufanie w grupie, poddając się opiece sióstr.
Sahasrara - rozkosz, wyższa miłość, duchowość, wyższe wskazówki. Całe ciało, ekstatyczna kobieca ekspresja, dotykanie się, pełne samopoczucie. Zamknięcie klasy z obchodzącą boginią imprezą.

 

Moja filozofia

Moje podejście do tańca brzucha jest bardzo terapeutyczne i uzdrawiające, ponieważ w życiu osobistym ważna jest więź z naturą i szamanistyczny pogląd / rytuały. Mówi się, że tancerka brzucha jest łącznikiem między światem a wszechświatem, między czakrą korzenia a czakrą korony. Dlatego taniec brzucha jest uniwersalny i wykracza poza kulturę. Poprzez uwalnianie naszego potencjału i seksualności bardzo często pokonujemy lęki, fizyczne, mentalne i duchowe granice.

20150316 214348 - Copy

Taniec brzucha jest holistycznym doświadczeniem. Jest to lekarstwo i sztuka. Tę wizję chciałbym podzielić się z moimi uczniami.

 

Bogini Bellydance - kobiece wzmocnienie

Taniec brzucha Bogini to podróż do Twojej Kobiecości. Poprowadzi Cię przez kilka żeńskich archetypów, śpiących w twoim brzuchu i podświadomości. Zanurzymy się od miękkości Wenus do gniewu Kali. Będzie to radosna trasa, która połączy Cię głęboko z przyjemnością ciała, oddechem, emocjami i siostrami w nowym świetle uhonorowania i wspierania się nawzajem.
Możesz doświadczyć:
- Medytacja kobieca, niestrukturalna i uwolniona od męskiej sztywności i nudy (przykro mi, kochamy cię)
- Leniwa, przyjemna dla jogi, spowalniająca, pełna dźwięków, różnorodność oddechów i dziecinna zabawa, w mgnieniu oka od głowy do pełnej energii ciała.
- Taniec brzucha - uwydatnia w nas zmysłowe, naturalne i tajemnicze cechy. Ruchy niosą głębokie duchowe znaczenie, gdy przywołują prawdziwe ruchy przebudzenia Kundalini. Taniec brzucha ma głębokie korzenie w najstarszych tradycjach duchowych, takich jak Egipt i Indie. Każda klasa wydobywa i zwiększa energię w każdej z czakr. Może przynieść Ci wspaniałe doświadczenie radości, piękna, przyjemnych zmysłowych wibracji we wszystkich ciałach i zwiększenie pewności siebie.
Przede wszystkim musimy czuć się komfortowo z naszymi własnymi ciałami, aby móc wyrazić naszego ducha w sposób gruntowny i pewny siebie. Poznasz podstawy tego pięknego tańca (biodrowe krople i kopnięcia, ósemki, shimmies, wężowe ruchy i wiele innych). Pomimo nazwy taniec brzucha angażuje całe ciało. Wpływa korzystnie na narządy wewnętrzne, zwłaszcza na jelita i organy kobiece. Wspomaga mięśnie kręgosłupa, miednicy i brzucha. Widocznie kształtuje talię, dodaje elegancji i elastyczności naszym ruchom.
To także wyzwala dużo szczęścia.
- Refleksja o jakości bogiń w tobie, rozpoznawanie własnych mocy i słabości w oparciu o te archetypy.
- Duży uśmiech i ból mięśni następnego dnia.
- Piękny krąg przyjaznych sióstr.

 

Taniec brzucha

Taniec brzucha dzieje się w centrum naszych ciał. Tam, gdzie zaczyna się emocjonalny i duchowy rozwój, rozprzestrzenia się po całym ciele, uwalniając nieoczekiwane energie i otwierając blokady. To nie tylko seria fizycznych ruchów. Oczywiście musimy się tego nauczyć ... Nie liczy się technika, ale przepływ energii w naszym ciele.

rd1

Dlatego staram się otworzyć każdą sesję prostym ćwiczeniem oddechowym / medytacją, która skupia naszą świadomość na brzuchu i wyłącza chaotyczne myśli. Chcę, abyśmy weszli w głębszy poziom doświadczania własnego ciała. Powolna, relaksująca praktyka jogi, a następnie kilkuminutowy masaż daje nam szansę na odpoczynek i nawiązanie więzi z grupą. Przede wszystkim musimy czuć się komfortowo z naszymi własnymi ciałami, aby móc wyrazić technikę tańca brzucha w wyjątkowy, indywidualny sposób. Nie ma nic lepszego dla znalezienia swojej wewnętrznej siły, uczucia piękna i samoświadomości niż taniec brzucha.